130komentárov

5 krokov k dokonalej spálni

Vytvoriť pohodlnú spálňu, ktorá má navyše aj štýl, môže byť niekedy skutočnou výzvou. Na jednej strane ju chcete mať krásnu a štýlovú, na druhej strane však potrebujete miestnosť, do ktorej môžete kedykoľvek utiecť a relaxovať. Akých je 5 krokov k dokonalej spálni, ktorá naplní všetky Vaše očakávania?

Prvý krok: Veľká posteľ

Adam Black, ktorý je spoluzakladateľom jednej z najväčších spoločností predávajúcich nábytok v zahraničí, Feather and Black, radí svojim zákazníkom jednoznačne: Kúpte do spálne tú najväčšiu posteľ, ktorá sa tam zmestí. Vaša posteľ je totiž prvoradým útočiskom, ktoré pri vstupe do spálne zvolíte. V prípade, že je Vaša posteľ veľká a priestranná, budete sa cítiť ako v bavlnke. V opačnom prípade Vám bude nepohodlne a ak sa k Vám bude chcieť pridať Vaša polovička alebo dokonca domáci maznáčik, zrazu môže byť priestoru žalostne primálo.

Druhý krok: Textílie

Bývanie v spálni vo veľkej miere ovplyvňuje vhodne zvolená spálňová textília. Váš poťah na matrac, obliečky na vankúšoch a paplónoch, deky či prikrývky na posteľ… to všetko s Vami dennodenne prichádza do kontaktu a tým po čase stráca svoju pôvodnú kvalitu. Lacnejšie a menej kvalitnejšie materiály sa tak stávajú tvrdšími a nepríjemnými na dotyk, prichádzajú o svoju pružnosť a tým aj o Váš pocit komfortu. Pri voľbe textílií myslite nielen na jej materiál, ale aj na jeho kvalitu, taktiež ale dbajte na správne pochopenie inštrukcií určených k praniu.

5074905378_ffc294d5db
Photo credit: InterContinental Hong Kong / Foter / CC BY-ND

Tretí krok: Vzory  a farby

Vo Vašej posteli trávite obrovskú časť života. Pokiaľ však budete obklopený pochmúrnymi farbami, je možné, že bude aj Váš deň začínať v tejto nálade. Farebné a veselé farby dodajú Vašej spálni nádych radosti a Vy sa budete isto radi vracať do tohto prostredia. Nezabúdajte ani na rôzne vzory. V obchodoch ich nájdete stovky a Vašu spálňu si tak môžete zladiť do akéhokoľvek štýlu – prúžky, geometrické tvary, kvetinky či dokonca zvieratká. Takéto motívy sa vôbec nemusia objaviť len u Vašich detí! Pri troche kreativity a správnej kombinácie Vám môžu robiť bývanie v spálni nielen radostnejším, ale aj štýlovejším.

Štvrtý krok: Osvetlenie

Spálňa môže byť cez deň na pohľad akokoľvek príjemná, keď však vonku nastane tma, jej vzhľad sa môže razom zmeniť. K tomu, aby sa zo spálne nestala nepekná miestnosť zo strašidelnými tieňmi, budete potrebovať vhodne zvolené osvetlenie. Okrem hlavného svetla umiestneného na plafóne spálne je odporúčané používať malé nočné lampy, ktoré Vám neťahajú natoľko oči a nespôsobujú bolesť hlavy. Výber je obrovský a vy si tak môžete kúpiť napríklad aj tlmené lampy, ktoré dodajú Vašej spálni príjemnú atmosféru. Tú však môžete dosiahnuť aj kúpou rôznych typov žiaroviek.

loft-bedroom
Photo credit: champagne.chic / Foter / CC BY-NC-ND

Piaty krok: Detaily

Koľko detailov, ktoré Vám spríjemňujú čas strávený pred spaním, sa nachádza vo Vašej spálni? Zabudnúť na ne by totiž znamenalo, že sa Vaša spálňa bude skladať iba z postele, skríň, stolíkov a lámp. Takáto nudná kombinácia môže byť ľahko prebitá rôznymi soškami, obrazmi, predmetmi či dokonca knižkami. Nebojte sa experimentovať, používať rôzne druhy farieb, kontrastov či nábytkov, ktoré sa podľa prvého dojmu v obchode nemusia hodiť. Vaša spálňa je pre Vás totiž niečo ako detská izba pre dieťa a čas, ktorý v nej trávite, by mal byť naplňujúci a uspokojivý. Tak teda, už viete, čo Vám v nej chýba?

839927854_7c7150702c
Photo credit: Katey Nicosia / Foter / CC BY-NC-ND

130 komentárov

  1. Avito321Ot
  2. TJosephCom
  3. limtorrenvk
  4. limtorrenbr
  5. Avito321Ot
  6. Avito321123Ot
  7. AvitoRu3Ot
1.   dumazahrada.cz
Bývajte ako Severania
Erable_HardMaple_Wave_Bora_4_1-4_O low
Vyberáme spomedzi najobľúbenejších podláh
tvojdom.sk
Výber vhodných farieb pre interiér
Christmas-dining-room--modern--Ideal-Home
Ako na Vianoce vyzdobiť kozub?
úzka a dlhá obývačka
Tipy ako zariadiť úzku a dlhú obývačku
moderná obývačka s knižnicou
Vdýchnite život vašej obývačke
No Preview
Spánok ako pre kráľa
No Preview
Obývačka plná štýlového textilu
No Preview
Doprajte kuchyni nový dych vďaka digestoru
interior-design-the-fresh-look-in-home-decorating-ideas-trust-home-designs-stunning-backsplashes-decoration-kitchen-and-awesome-bright-color-natural
Obklad nad kuchynskou linkou
No Preview
Trendy vodovodné batérie
Vytvorte si úžasnú kuchyňu!
Zariaďujeme kuchyňu
No Preview
S drevom aj do kúpeľne
No Preview
Kúpeľne v pompéznom štýle
Pohrajte sa s farbami a materiálmi.
Ako zariadiť kúpeľňu? Tu je pár tipov!
No Preview
Luxusné kúpeľne pre vašu inšpiráciu – 2. časť
No Preview
Ako vybrať správne osvetlenie do detskej izby
No Preview
Čo s detskou izbou pre dve, tri a viac detí?
kids-room-design1
Ako zariadiť detskú izbu
blue-kids-room-idea
Jedinečné inšpirácie pre zariadenie detskej izby
No Preview
5 krokov k dokonalej spálni
No Preview
Ako si vybrať ten správny matrac?
10743667_4941291225618_242034550_n
Čierno-biela spálňa
cream-calm-bedroom-600x353
Spálne – v jednoduchosti je krása