4 600komentárov

5 šikovných rád na vymaľovanie vášho domu

 

Iste, hovorí sa, že nemáme súdiť knihu podľa obalu, no to neznamená, že by sme si na exteriérovom výzore nášho domu nemali dať záležať. Práve naopak, našou úlohou by malo byť vytvoriť čo najúžasnejší prvý dojem okoloidúcich, návštevníkov, priateľov. Preto vám v tomto článku prinášam pár zaujímavých rád.

 

1.Buďte pripravení.

Je veľmi vhodné, aby ste si premysleli, ako asi chcete, aby bol váš dom oblečený. Preto využite možnosti technológií a navrhnite si fasádu najprv na počítači. Tak získate lepšiu a reálnejšiu predstavu o výsledku.

2.Akú farbu?

Existujú dva základné typy exteriérových farieb: latexové na princípe vody a alkydové na princípe oleja. Prvé spomenuté sa ľahko zmyjú vodou a mydlom, rýchlo sa vysušia, nemajú žiadny nepríjemný zápach a dlho ostávajú flexibilné, a teda sa nemusíte báť prasklín.

Alkydové farby potrebujú na vyčistenie riedidlo. Mnoho maliarov ich však uprednostňuje, najmä kvôli ich trvácnosti, odolnosti voči hrdze a schopnosti vyschnúť s menej viditeľnými stopami po štetci. Ich nevýhodou je však zápach a dlhotrvajúce schnutie.

Nezabúdajte na bezpečnosť!

Nezabúdajte na bezpečnosť!

3.Upravte povrch.

Na to, aby sa nová farba dostatočne uchytila, musíte zbaviť váš dom všetkej špiny, plesne a mastnoty. Na toto je vhodný ako práškový sprej, čo je najjednoduchší spôsob, tak aj klasický spôsob použitia dláta.

4.Štetec či valček?

A prečo nepoužiť oba? Štetec je vhodný na úzke povrchy, detailnejšie úseky a hrany, zatiaľ čo valček poslúži na povrchy rozsiahlejšie.

5.Zoberte to odvrchu.

Začnite hore a postupujte smerom k zemi. Aby sme sa vyhli nepríjemným stopám, maľujeme na vlhký povrch. Nezabúdame na bezpečnosť pri práci, príliš sa z rebríka nenaťahujeme, snažíme sa držať boky rovno. Je jednoduchšie a bezpečnejšie zísť z rebríka a posunúť ho, ako riskovať nepríjemný pád.

Pomaly ďalej zájdeš!

Pomaly ďalej zájdeš!

4 600 komentárov

  1. Avito321Ot
  2. TJosephCom
  3. limtorrenkg
  4. limtorrenre
  5. Avito321Ot
  6. Avito321123Ot
  7. AvitoRu3Ot