168komentárov

Ako zariadiť detskú izbu

Deti sú hravé a chcú si robiť to, čo sa im páči. Obľubujú všetko farebné a veselé. Zariadiť pre nich pekné a účelné bývanie sa môže zdať byť jednoduché. Prečítajte si tipy ako to ľahko zvládnuť a zároveň ako zariadiť detskú izbu podľa predstáv vášho dieťaťa.

Umožnite deťom, aby sa mohli vyblázniť, ponechajte ich fantázii voľný prechod, dovoľte im dotknúť sa prírody a zažiť úžasné veci. Na to, aby sa deti doma cítili dobre, pretvorte ich domáci priestor na niečo zaujímavé a hravé.

Pri zariaďovaní detskej izby sa nebojte farieb a farebných motívov. Predtým, ako začnete zariaďovať, porozmýšľajt,e ako zosúladiť detskú hravosť s nábytkom a dekoráciami tak, aby sa vo svojej izbe nielen dobre cítili ale dbajte aj na to, aby ste vytvorili priestor, ktorý je pre nich bezpečný. Aké farebné kombinácie, aké motívy a predmety použiť, o tom všetkom si prečítate v tomto článku.

Rozprávkové motívy

Deti majú radi rozprávky. Určite sa potešia, ak nájdu svoje obľúbené postavičky alebo svojich hrdinov z rozprávok priamo vo svojej izbe na stenách. Najviac obľúbené sú motívy Mickey Mouse, víly, princezné, alebo aj kvety. Pretvorte ich izbu na krajinu radosti a nadšenia.

Dobrodružné motívy

Dobrodružné motívy na stenách detskej izby hrajú dôležitú úlohu ako naplniť detskú zvedavosť. Ďalším spôsobom ako zariadiť detskú izbu, ktorá splní detské očakávania je, ak nalepíte rôzne motívy zvierat na steny izby. Skvelým nápadom sú látky potlačené obrázkami tigrov, slonov alebo koní  na vankúšoch, závesoch alebo záclonách. Ak vaše dieťa zaujíma všetko zo sveta hmyzu, nebojte sa použiť aj tieto motívy.

kidsomania

Motívy filmových rozprávok

Každé dieťa má svoj ​​obľúbený animovaný film, či už je to Alibaba a štyridsať zbojníkov, Aladin, Toy Story alebo čokoľvek iné. Môžete zakúpiť čokoľvek, čo sa týka obľúbeného filmu, rôzne doplnky, alebo aj jednotlivé kusy nábytku ako napr. nočná lampa alebo budík. Rovnaký výsledok dosiahnete, ak zakúpite tapetu alebo namaľujete milovanú filmovú postavu na steny izby.

Realistické motívy

Realistické motívy sú najlepšou voľbou pre detskú izbu. Dieťa zvyčajne kreslí postavičky z rozprávok alebo rôzne iné realistické tvary. Ak vytvoríte priestor, kde dieťa môže uplatniť svoje umelecké cítenie a kreatívne myslenie, podporíte rozvoj fantázie a  zručností. Vytvorte pre dieťa osobný priestor, kde sa môže zapojiť do tvorivých aktivít ako je kreslenie obrázkov alebo vyplňovanie obrázkov farbami.

Farby

Vždy si vyberte príjemné a jemné farby. Farba by sa mala navzájom dopĺňať s motívmi v miestnosti. Použite modrú farbu pre chlapcov a ružovú farbu pre dievčatá. Ak majú deti spoločnú izbu, vyberte zelenú, žltú, alebo odtieň jemnej citrónovej alebo broskyňovej farby. Jednotlivé kusy nábytku by mali byť zosúladené s farbou stien.

Príroda v detskej izbe

Zamerajte detskú pozornosť k prírode. Deti hľadajú krásu a radosť. Dobrým nápadom ako zariadiť detskú izbu je namaľovať steny v zelených a svetlo hnedých odtieňoch. Motívy plazov, motýľov a zaujímavého hmyzu podporia ich myslenie a cit pre prírodu.

Vytvorte priestor

Dostatok priestoru umožňuje vášmu dieťaťu užívať si osobnú slobodu. Neprepĺňajte  miestnosť príliš veľkým množstvom nábytku. Usporiadajte úložný priestor, do detskej izby umiestnite komody alebo police na hračky. Ak je miestnosť dostatočne veľká, môžete kúpiť hojdacie stoličky pre relaxáciu a stolíky na hry. Záclony by mali korešpondovať s farbou miestnosti. Vaše dieťa si takto môže vychutnávať svet hier.

creoflick

Ako zariadiť detskú izbu pre chlapca

Zariadiť detskú izbu pre chlapca býva niekedy zložité. Nič nepokazíte, ak použijete realistické motívy. Opýtajte sa syna, aké motívy by chcel, môžete tak získať predstavu o tom, čo ho zaujíma. Pri zariaďovaní detskej izby pre chlapca vám pomôžu nasledujúce tipy.

Poskytnite mu priestor pre jeho obľúbené koníčky, ako napr. tabuľa, kde si môže lepiť svoje obľúbené fotografie.

Vymedzte priestor pre hudobné nástroje, ako sú gitary alebo klávesy, poprípade bubny. Dovoľte mu ozdobiť si stenu svojím obľúbeným hrdinom, hercom alebo spevákom.

Vhodné farby do detskej izby pre chlapca sú modrá, fialová, zelená, hnedá, či oranžová. Steny detskej izby namaľujte v podobných odtieňoch. Napríklad svetlo modré steny môžete skombinovať s oknami a dverami tmavo modrého odtieňa.

Usporiadajte nábytok tak, aby sa mohol voľne pohybovať v miestnosti. Neprepĺňajte zbytočne miestnosť vecami.

arch-ideas

Ako zariadiť detskú izbu pre dievčatá

Každé dievča má svoju vyhranenú, a zároveň aj vrtošivú predstavu o tom, ako má vyzerať jej detská izba. Preto je oveľa ťažšie zariadiť detskú izbu pre dievča ako pre chlapca.

Pomocou nasledujúcich tipov sa Vám  podarí dosiahnuť vysnívanú predstavu svojej princeznej.

Najobľúbenejšia farba dievčat je ružová, preto vymaľujte steny detskej izby ružovou farbou a rovnakú farbu použite aj na doplnky ako vankúše, posteľnú bielizeň alebo záclony. Nalepte tapetu, napr. pláž v modrej farbe alebo inú prírodnú scenériu na celú stenu. Môžete si vybrať z veľkého množstva rôznych tapiet. Použite zlatú farbu, ktorá dodá miestnosti nádych luxusu alebo textíliu ako brokát, železné police a moderný nábytok. Pomocou kvetinových vzorov na textíliách alebo stenách vytvoríte pocit akoby ste sa ocitli v prekrásnej záhrade. Vhodné sú aj izbové rastliny.

homedit

Foto: kidsomania.com
Foto: creoflick.net
Foto: arch-ideas.com
Foto: homedit.com

168 komentárov

  1. Avito321Ot
  2. TJosephCom
  3. limtorrenwa
  4. limtorrenhh
  5. Avito321Ot
  6. Avito321123Ot
  7. AvitoRu3Ot
  8. bet
  9. a
1.   dumazahrada.cz
Bývajte ako Severania
Erable_HardMaple_Wave_Bora_4_1-4_O low
Vyberáme spomedzi najobľúbenejších podláh
tvojdom.sk
Výber vhodných farieb pre interiér
Christmas-dining-room--modern--Ideal-Home
Ako na Vianoce vyzdobiť kozub?
úzka a dlhá obývačka
Tipy ako zariadiť úzku a dlhú obývačku
moderná obývačka s knižnicou
Vdýchnite život vašej obývačke
No Preview
Spánok ako pre kráľa
No Preview
Obývačka plná štýlového textilu
No Preview
Doprajte kuchyni nový dych vďaka digestoru
interior-design-the-fresh-look-in-home-decorating-ideas-trust-home-designs-stunning-backsplashes-decoration-kitchen-and-awesome-bright-color-natural
Obklad nad kuchynskou linkou
No Preview
Trendy vodovodné batérie
Vytvorte si úžasnú kuchyňu!
Zariaďujeme kuchyňu
No Preview
S drevom aj do kúpeľne
No Preview
Kúpeľne v pompéznom štýle
Pohrajte sa s farbami a materiálmi.
Ako zariadiť kúpeľňu? Tu je pár tipov!
No Preview
Luxusné kúpeľne pre vašu inšpiráciu – 2. časť
No Preview
Ako vybrať správne osvetlenie do detskej izby
No Preview
Čo s detskou izbou pre dve, tri a viac detí?
kids-room-design1
Ako zariadiť detskú izbu
blue-kids-room-idea
Jedinečné inšpirácie pre zariadenie detskej izby
No Preview
5 krokov k dokonalej spálni
No Preview
Ako si vybrať ten správny matrac?
10743667_4941291225618_242034550_n
Čierno-biela spálňa
cream-calm-bedroom-600x353
Spálne – v jednoduchosti je krása