459komentárov

Ako zariadiť obývačku

Celok je len tak silný, ako jeho najslabší článok. Tak je to aj s bytom alebo domom. Domov je krásny vtedy, keď každá izba má svoju harmonickú atmosféru.
V predošlom článku sme si ukázali ako zariadiť úzku a dlhú obývačku. Pozrime sa však na naše možnosti, ak nie sme limitovaný rozlohou podlahy.

Obývačka je základným pilierom našich domovov. Trávime v nej najviac času, stretávame sa tam v kruhu rodiny, či priateľov.
Hovorí sa, že obývačka je odrazom charakteru hostiteľa. Nielen preto by sme si na nej mali dať záležať. Ako zariadiť obývačku? Tu je zopár praktických tipov.

Flexibilita

Väčšina z nás má vo svojich obývačkách gauč, pohovku, prípadne kreslo. Okrem toho tam zrejme nájdeme obývaciu stenu, stolík a rôzne doplnky. Veľmi dobrý spôsob, ako docieliť, aby vaša obývačka dostala život a neupadala do stereotypu, je  postavenie týchto častí. Ak obľubujete minimalistický štýl, určite to nebude problém. Pokiaľ je však váš nábytok väčší, nezúfajte. Stačí, ak zmeníte stolík, usporiadanie kresla, skriniek alebo kvetináčov.

Dostatok miesta

Je dôležité, aby bol vo vašej obývačke voľnejší priestor na pohyb. Neumiestňujte nábytok príliš blízko seba. Pôsobí to skľučujúco a klaustrofobicky. Bývanie je omnoho pohodlnejšie, ak si necháte priestor, v ktorom sa môžete nerušene pohybovať.

Kam s gaučom?

Pokiaľ je vaša obývačka menšia, nič tu nenavymýšľate. Gauč máte pravdepodobne pri stene. Ak však disponujete dostatkom miesta, umiestnite váš gauč od stien. Získate tým viac svetla, väčší priestor a príjemnejšiu atmosféru miestnosti. A pekné bývanie je práve o kladnej atmosfére.

Nezabúdajte na symetriu

Pravda, symetriu môžete brať ako obmedzenie vašej kreativity pri umiestňovaní nábytku, netreba však na ňu úplne zanevrieť. Využiť ju môžete napríklad pri rozostavovaní stoličiek, kresiel a gauča. Umiestnite ich oproti sebe (najmä, ak čakáte návštevu). V tomto rozostavení bude každý jeden účastník v centre komunikácie a nikto sa tak neocitne v pozadí.

Čo je však najhlavnejšie, nezabúdajte na svoju tvorivosť! Nechajte sa uniesť svojimi nápadmi, šikovnosťou a vytvorte príjemnú obývačku pre vás a vašu rodinu.

459 komentárov

 1. Avito321Ot
 2. TJosephCom
 3. limtorrenuz
 4. limtorrenzv
 5. Avito321Ot
 6. Avito321123Ot
 7. AvitoRu3Ot
 8. M88
 9. Sex
 10. BillyKaw
 11. JamesBug
 12. LeonardSaddy
 13. Michaelslurl
 14. Donaldsaw