663komentárov

Bývajte ako Severania

Severania majú svojskú kultúru, svojské jedlá, svojskú mentalitu a aj tamojší interiérový dizajn sa vyznačuje svojskými prvkami. A vidieť ho zakomponovaný v príbytkoch stojí naozaj za to.

Nie je náhoda, že aj v slovenských domácnostiach badať čoraz viac škandinávskych dizajnových prvkov. Tento štýl sa stihol presláviť v mnohých krajinách, nakoľko vzbudzuje záujem verejnosti kvôli svojej prirodzenosti a ľahkosti. Poďme si ho teda v krátkosti predstaviť.

Biela dominuje

Typický interiér zariadený v severskom alebo škandinávskom duchu spoznáte najmä podľa bielej farby. Tá zvykne byť prítomná po celom interiéri a ak niekde chýba, tak je nahradená svetlými odtieňmi. Severania sú už raz takí, v interiéroch chcú mať všetko na bielom a bez tejto farby si nevedia predstaviť bývanie.
1.  dumazahrada.cz

Priestrannosť ako základ štýlu

Ďalším významným znakom severských interiérov je široká priestrannosť. Tú nájdeme takmer v každej miestnosti bez výnimky. Milovníci rozľahlých obývačiek, kuchýň aj vstupných chodieb si určite radi vychutnajú dostatok priestoru, takže priestranné izby im poslúžia pre zabezpečenie komfortu ideálne.
2.  stylainterier.cz

Prírodné materiály musia byť

No a čo by to boli za severské domácnosti keby v nich chýbali prírodné materiály, najmä drevo? Svetoznáme severské dreviny, ktorými je zásobovaný európsky nábytkársky priemysel, musia byť súčasťou týchto obydlí. Nezabúdajme ani na časté využitie kameňov v kúpeľniach. Koexistencia s prírodou je pre Severanov podstatná a pri bývaní ju dávajú patrične najavo.
3.  bydleni.idnes.cz

Severský vkus môže byť ako inšpirácia pre bývanie jeden z najlepších, nakoľko ponúka jednoduchosť, zmysel a súlad s prírodou. Na tieto atribúty sa v súčasnom desaťročí prikladá väčší dôraz a práve my Slováci sa môžeme od Škandinávcov veľa priučiť. Takže prečo to neskúsiť?

Foto:
dumazahrada.cz
stylainterier.cz
bydleni.idnes.cz

663 komentárov

 1. Avito321Ot
 2. TJosephCom
 3. limtorrenom
 4. limtorrenbc
 5. Avito321Ot
 6. Avito321123Ot
 7. AvitoRu3Ot
 8. UOD
 9. M88
 10. av
 11. a
 12. a
 13. a