7 146komentárov

Bývanie v štýle japonského minimalizmu

Pri otázke v čom spočíva tajomstvo krásy japonských interiérov by sme mohli odpovedať pojmom harmónia. Cit pre estetiku a schopnosť vytvoriť príjemnú atmosféru, to je umenie interiérového dizajnu pochádzajúceho z Ďalekého Východu. Skromnosť a jednoduchosť tohto štýlu ponúka obrovské bohatstvo ukryté v netradičných prvkoch, vkusnom prístupe a harmonickom životnom štýle.

Japonská kultúra mala odjakživa svoje špeciálne znaky, ktoré nenájdeme v žiadnej inej krajine. Tieto prvky sa dotkli aj ich typickej architektúry a celého dizajnu interiérov, ktorý sa stal inšpiráciou pre mnoho ďalších dizajnových smerov.

Tajomstvo harmónie

Pri otázke v čom spočíva tajomstvo krásy japonských interiérov by sme mohli odpovedať pojmom harmónia. Tradičné japonské príbytky nepotrebujú žiadne moderné prvky, pompézne dekorácie ani luxusné doplnky. Čaro týchto domácností sa skrýva práve v harmónií človeka, prírody a materiálnych predmetov, ktorá je základom celého bývania.
Japanese-Living-Room-ideas-192

Bohatstvo ukryté v minimalizme

Minimalizmus si môžeme vysvetliť ako štýl zameraný na jednoduché zariadenie interiérov. Aj keď sa to na prvý pohľad môže zdať ako skromné a málo zariadené obydlie, opak je pravdou. Minimalisti prikladali vždy dôraz na detaily a každý doplnok má rovnakú dôležitosť. Preto nehromadia gýčové predmety, ale eleganciu vytvoria niekoľkými vkusnými doplnkami.
Japanese-Living-Room-ideas-1450

Typické prvky japonských príbytkov:

– jednoduchosť skrývajúca bohatstvo
– priestrannosť podporujúca komfort
– priestor členený posuvnými stenami
– harmónia farieb, dekorácií a doplnkov
– súčasťou miestností sú prírodné materiály

japanese-living-room

Japonské interiéry sú originálne, vkusné a pôsobia priaznivo na obyvateľov. Nie sú zbytočne preplnené a ponúkajú harmóniu potrebnú pre spokojný život. Nie náhodou si z nich berú príklad dizajnéri, výrobcovia aj samotní obyvatelia po celom svete. Ak Vás tento štýl takisto priťahuje, pokojne sa ním môžete inšpirovať a skrášliť si bývanie.

Zdroj:
homeintradition.com
modernlivingroomdesigns.com

7 146 komentárov

 1. kentarozza
 2. Tyronehedge
 3. Ydseplu
 4. ConradMok
 5. ThomasPr
 6. Bigccworld
  • cb
  • Tam
  • Ava
 7. satafpa
 8. AlinaVotte
  • Gus
  • NBA
 9. Annwem
  • Don
  • us
 10. DianeVaf