159komentárov

Čierno-biela spálňa

Kombinácia čiernej a bielej farby patrí k jedným z najlepších kontrastných kombinácií využívaných v interiérovom dizajne. Tento klasický štýl bude vždy „in“.  Je to tzv. univerzálna kombinácia, ktorú možno dobre skombinovať s inými farbami.  Je na vás akú kombináciu kontrastných farieb si zvolíte a pomocou nej vytvoríte tú správnu náladu priestoru. Vašu spálňu si môžete zariadiť v štýle bielej s čiernou, ale takisto sa nebojte iných doplňujúcich farieb. Prinášame vám niekoľko inšpirácií pre čierno – bielu kombináciu spálňového dizajnu.

Moderný štýl

Tapeta s čiernymi pruhmi, tzv. tón v tóne dodá priestoru dramatický nádych a vytvorí dojem luxusného dizajnu. Čierna tapeta je vhodná najmä v miestnostiach s vysokou povalou.

Classic-Bedroom-Wallpaper

Foto: www. bilbea.com

Posteľ s vysokým záhlavím

Čierna posteľ a farba stien sú dominantné.  Ak chcete vytvoriť romantický priestor s čierno – bielou kombináciou, zadovážte si mäkkú tkaninu, napr. posteľnú bielizeň alebo koberec s vysokým vlasom, ktoré zmiernia vplyv silných čiernych línií.

Modern-Master-Bedroom-Suites-130

Foto: www.a-v-designs.com

Minimalistický štýl

Minimalistický štýl dosiahnete pomocou textúry na stenách a čiernym nábytkom. Jemný dotyk ženskosti dodáva elegantný luster v tvare púpavy, ktorý vytvára dokonalú atmosféru relaxu.

Fill-your-chic-bedroom-with-a-cool-dandelion-pattern-at-night

Foto: www.decoist.com

Veľký priestor

Ak máte to šťastie, že vašu spálňu tvorí veľký priestor, namaľujte steny čiernou farbou. Čierna farba priestor zmenší. Aby neboli všetky steny čierne, jednu stenu namaľujte na bielo a zvýraznite ju po okrajoch čiernou farbou. Takisto môžete využiť neutrálny odtieň ​​podlahy. Týmto spôsobom sústredíte pozornosť na nábytok a na doplnky v spálni. Ak chcete získať moderný vzhľad, použite lesklý nábytok.

photo-64789-1900

Foto: www.designshuffle.com

Kontrast

Vyhrajte sa s kontrastmi.  Na bielu podlahu položte čierny koberec. To isté platí o čiernom nábytku a bielemu interiéru alebo bielej podlahe. Môžete tiež použiť čierne a biele doplnky. Na zvýraznenie kontrastu skúste doplnky v ružovom odtieni.

Červená

Ak chcete získať elegantný, a pritom minimalistický a moderný vzhľad rozhodnite sa pre jednu farbu. Ak zvolíte biely odtieň,  pre interiér použitie čierne doplnky, ako napr. čierny nábytok, čierne závesy, vankúše, vázy. Ak chcete „rozbiť“ strohú čierno-bielu kombináciu, použite červenú, ktorá dodá miestnosti exkluzívnu oddychovú zónu.

red-and-white-and-black-mod-bedroom-665x369

Foto: www.home-designing.com

Zemité odtiene

Začlenením zemitých odtieňov do čierno- bielej kombinácie dosiahnete ohromujúci výsledok. Môžete dokonca použiť drevo a vytvoriť súzvuk prírody.

bedroom-luxurious-black-and-brown-bedroom-interior-design-idea-with-brown-bed-frame-with-black-bed-cover-black-wall-crystal-chandeliers-and-brown-rug-colorful-bedroom-interior-design-ideas-972x751

Foto: www.homemodish.com

Luxusná

Zadovážte si posteľ vo farbe, ktorá bude v kontraste s podlahou. Pridajte doplnky, ktoré interiér oživia. Efektný výsledok dosiahnete posteľnými obliečkami v čiernej farbe.

black-bedroom-with-golden-and-silver-accent-for-luxury-feel

Foto: www.cr3at.com

Dúfame, že vám naše nápady pomôžu vytvoriť sofistikovaný a elegantný dizajn, ktorý ste si vo vašej čierno-bielej spálni vysnívali. Farebné kontrasty vytvoria atraktívny dizajn. Vyberte si tie správne kombinácie a pripravte sa na úžasné výsledky.

Zdroj: www.homedesignlover.com

159 komentárov

  1. Avito321Ot
  2. TJosephCom
  3. limtorrenhz
  4. limtorrenyf
  5. Avito321Ot
  6. Avito321123Ot
  7. AvitoRu3Ot
1.   dumazahrada.cz
Bývajte ako Severania
Erable_HardMaple_Wave_Bora_4_1-4_O low
Vyberáme spomedzi najobľúbenejších podláh
tvojdom.sk
Výber vhodných farieb pre interiér
Christmas-dining-room--modern--Ideal-Home
Ako na Vianoce vyzdobiť kozub?
úzka a dlhá obývačka
Tipy ako zariadiť úzku a dlhú obývačku
moderná obývačka s knižnicou
Vdýchnite život vašej obývačke
No Preview
Spánok ako pre kráľa
No Preview
Obývačka plná štýlového textilu
No Preview
Doprajte kuchyni nový dych vďaka digestoru
interior-design-the-fresh-look-in-home-decorating-ideas-trust-home-designs-stunning-backsplashes-decoration-kitchen-and-awesome-bright-color-natural
Obklad nad kuchynskou linkou
No Preview
Trendy vodovodné batérie
Vytvorte si úžasnú kuchyňu!
Zariaďujeme kuchyňu
No Preview
S drevom aj do kúpeľne
No Preview
Kúpeľne v pompéznom štýle
Pohrajte sa s farbami a materiálmi.
Ako zariadiť kúpeľňu? Tu je pár tipov!
No Preview
Luxusné kúpeľne pre vašu inšpiráciu – 2. časť
No Preview
Ako vybrať správne osvetlenie do detskej izby
No Preview
Čo s detskou izbou pre dve, tri a viac detí?
kids-room-design1
Ako zariadiť detskú izbu
blue-kids-room-idea
Jedinečné inšpirácie pre zariadenie detskej izby
No Preview
5 krokov k dokonalej spálni
No Preview
Ako si vybrať ten správny matrac?
10743667_4941291225618_242034550_n
Čierno-biela spálňa
cream-calm-bedroom-600x353
Spálne – v jednoduchosti je krása