527komentárov

Čo s detskou izbou pre dve, tri a viac detí?

Odmalička sa učia deti rozdeliť sa s ostatnými, nielen o hračku alebo o obľúbenú sladkosť.  Ako však rozdeliť priestor detskej izby, ak máte doma nie jednu, ale dve alebo dokonca viac malých detských osobností?

Určite poznáte situáciu, keď chvíľky sladkého pokoja naruší krik a zúrivá bitka. Aj keď je zvyčajne medzi súrodencami dobrý vzťah, deti občas potrebujú samotu a svoj priestor, kde sa môžu uchýliť. V takomto prípade jedinou možnosťou ako vyriešiť priestor detskej izby pre viac detí je starostlivé plánovanie. Kľúčovým problémom ako zabezpečiť súkromie je vysvetliť dieťaťu, komu patrí vymedzený priestor. Prečítajte si tipy ako zvládnuť priestorové plánovanie detskej izby pre dve a viac detí.

1, Ak máte deti v predškolskom alebo školskom veku, najlepším spôsobom je vzájomná komunikácia.

2, Napíšte si zoznam potrieb každého dieťaťa. K základným potrebám patrí priestor na spánok, štúdium, skriňa (skrinka) na oblečenie, hračky, priestor na hry, PC, sledovanie TV, priestor na nástenné dekorácie, poličky, plagáty.

3, Ak vám to rozmer izby dovolí, spojte postele tak, aby sa deti na seba nepozerali, ale mali svoje malé súkromie.

4, Použite rozdielne farby (podľa želania dieťaťa) pre ľahšiu identifikáciu osobného priestoru. Ak  deti majú radi rovnakú farbu, urobte kompromis a buďte kreatívni…použite napr. modré kruhy na bielom pozadí, a pre druhé dieťa, biele kruhy na modrom pozadí.

farebne rozlisenieFoto: www.allhomedecors.com

5, Vytvorte súkromie pomocou knižnice. Skriňa, skrinka alebo komoda je výborný nápad. Deti zbožňujú miesta, kde sa môžu skryť, ukrývať svoje poklady. Spravte z postele viac ako posteľ, fantázii sa medze nekladú.

lego

Foto: www.seattletimes.com

tent  Foto:www.ladycreate-a-lot.blogspot.sk

6, Poschodové postele sú úžasné šetriče priestoru a deti neodolajú lezenie rebríkom. Ak sa obávate najväčšej bitky o vrchné postele, je čas kedy môžeme pripomenúť deťom ako je dôležité sa podeliť a vytvoriť zásady striedania sa.

poschod postelFoto: www.inspirebycifre.com

7, Vyvýšené postele umožňujú optimálne využitie miestnosti. Spacia plocha je umiestnená hore, priestor na štúdium pod ňou. Ďalšou možnosťou ako usporiť miesto sú postele na kolieskach, ktoré možno zasunúť cez deň a vysunúť v čase spánku.

vyvysenaFoto:www.bestbedsideas.com

kolieskova Foto: www. trendir.com

8, Poschodové postele umiestnite v jednom rohu, týmto spôsobom získate v druhom rohu možnosť vytvorenia pracovného kútika alebo  kútika na hranie.

rohova

Foto: www.zunetop.com

9, Súkromný priestor, ktorý dieťa môže podľa potreby otvoriť alebo zatvoriť vytvoríte pomocou záclony, závesu, korálkového závesu, skladacími dverami alebo paravánom.

zavesFoto: www.vanhellion.com

10, Jedinečné nápady na uskladnenie všetkých dôležitých vecí pre deti sú  napr. boxy rôznych tvarov a veľkostí, priehľadné plastové, kartónové, zásuvky na kolieskach pod posteľami, poličky, háčiky na stenách…

basketFoto: www.attemptingaloha.com

11, Detskú izbu zariaďte spolu s deťmi, na steny namontujte veľké drevené písmená s menom každého dieťaťa a zaveste ich nad posteľami. Dovoľte im plagáty, nástenky, tabuľu. Nájdite miesto pre papierových šarkanov alebo zemepisné mapy.

fotoFoto: www.1decor.net

Zdroj: www.kidsthemebedrooms.com

527 komentárov

 1. Avito321Ot
 2. TJosephCom
 3. Dol77larBump
 4. limtorrenzt
 5. limtorrenei
 6. Avito321Ot
 7. Avito321123Ot
 8. AvitoRu3Ot
 9. men
 10. sex
 11. /
 12. SSK
 13. a