670komentárov

Je podlahové kúrenie efektívnejšie ?

Funkčné vykurovanie a potrebu tepla v interiéri oceníme vždy najviac počas zimných mesiacov. Faktom je, že nie každý človek má dostatok tepla a preto môžeme byť vďační, pokiaľ nám nič také nechýba. O to viac, ak máme nainštalované podlahové kúrenie.

Podlahové vykurovanie v našich domácnostiach nie je žiadnou novinkou. Jeho dostupnosť na slovenských trhoch je vynikajúca a mnoho majiteľov nehnuteľností sa ho rozhodlo využiť ako skvelú alternatívu vykurovania. Avšak vieme o jeho úlohe pri dodávaní tepla to hlavné?

Význam podlahového kúrenia

Úloha podlahového vykurovania je sálanie tepla do miestnosti v rovnomerných dávkach. Kúrenie prebieha s vysokou citlivosťou v procese postavenom na nahrievaní vzduchu a jeho následnom vysielaní k stenám, odkiaľ putuje bez znečistenia po priestore. Ak sa teplota správne nastaví, všetko teplo sa vyváži a obyvateľom poskytne zdravý a úsporný spôsob vykurovania.
1. infoturiec.sk Foto : infoturiec.sk

Plusy podlahového kúrenia :

– inštalácia vykurovacieho systému pod podlahu nie je na očiach
– kúrenie dbá o rovnomerné prúdenie tepla po celom priestore
– zdraviu prospešnejšia forma kúrenia chráni pred prašnosťou
– úspora sa odhaduje na 25% v porovnaní s klasickým kúrením
2.  herz-sk.sk Foto : herz-sk.sk

Nie pre každého ?

Pri podlahovom kúrení je problémom zložitá inštalácia v bytoch. Na rozdiel od domov je tu viac prekážok, ktoré súvisia priamo s konštrukciou bytoviek a to komplikuje proces montáže. Existuje možnosť dať si tento systém zaviesť aj do bytu, no vzhľadom na zložitý postup to stojí dosť veľa. Nakoľko však stavebníctvo napreduje, toto vykurovanie by sa časom mohlo stať bežne dostupným aj pre obyvateľov bytoviek.
3. byvanie.sme.sk Foto : byvanie.sme.sk

Ak sa pozrieme na pozitíva podlahového vykurovania, tento spôsob získavania tepla sa nám bude zdať príťažlivý. Aj keď je jeho obstarávacia cena vyššia, ide o efektívny spôsob kúrenia, ktorý je navyše prospešný pre zdravotný stav obyvateľov. Určite sa oplatí porozmýšľať o takejto investícií.

670 komentárov

 1. Avito321Ot
 2. TJosephCom
 3. limtorrentt
 4. limtorrenmw
 5. Avito321Ot
 6. Avito321123Ot
 7. AvitoRu3Ot
 8. Zoe
 9. Ila
 10. Kiperodyiodini
 11. Kiperodyiodini
 12. Russellcypob
 13. M88