357komentárov

Jedinečné inšpirácie pre zariadenie detskej izby

Rozmanitosť a kreativita by nemali chýbať v žiadnej detskej izbe, veď práve ich prítomnosť vyjadrená v zariadení priestoru pomôže osobnosti dieťaťa rozvíjať svoj talent. Každé dieťa potrebuje cítiť, že sa môže prostredníctvom neobmedzenej fantázie dostať na tajné miesta svojho vnútorného sveta a rôzne originálne nápady na vytvorenie zaujímavého vzhľadu jeho izby dokážu Vašim maličkým poriadne spríjemniť bývanie.

Detská izba je súkromnou zónou dieťaťa a celý jej vzhľad ho bude ovplyvňovať po celý čas obývania. Miestnosť spĺňa viacero funkcií naraz, čomu treba prispôsobiť aj kompletné zariadenie, aby sa mohlo dieťa hrať, učiť a spať. Konkrétne doplnky a vybavenie miestnosti sa môžu zladiť podľa presného typu osobnosti a jeho hlavných záujmov, na základe čoho dokážete poskytnúť svojmu potomkovi komfortné a plnohodnotné bývanie potrebné pre jeho vývoj. Aj preto Vás môžu zaujať niektoré špeciálne inšpirácie pre zariadenie detskej izby.

V rozprávkovom štýle

Ktoré dieťa by nemalo rado rozprávky, keď sa v nich ukrýva čaro, ktoré my dospelí často nevieme pochopiť. Rozprávky boli odjakživa plné fantázie, ponúkali množstvo farieb a ich posolstvo prinášalo dobro. Niečo z obľúbených rozprávok môžete zakomponovať aj do detskej izby, nech si dieťa zachováva svoju fantáziu. Moderné západné trendy ukazujú často detské izby aj s veľkými postavičkami zo svetoznámych rozprávok, no to nemusí byť celkom dobrou motiváciou k prejaveniu svojej vlastnej autenticity.

Bývanie uprostred prírody

Malí milovníci prírody sa určite potešia, ak budú mať v izbe životom dýchajúce prvky. V tomto prípade sa nejedná o zvieratká, ale o zariadenie priestoru živým rastlinstvom a rôznymi doplnkami pripomínajúcimi pobyt vo voľnej prírode. Vôní a farieb nie je v interiéroch nikdy dosť, takže v detskej izbe by nemali chýbať kvety. Významnú úlohu by malo zohrávať aj drevo, ktoré je samo o sebe prírodným materiálom.

Ako na detskom ihrisku

Hojdačka, pieskovisko, preliezačka, kĺzačka či mini domček sú obľúbenými miestami tých najmladších ročníkov. Niektoré deti nemajú nikdy dosť hier, preto im môže celkom pomôcť mať niečo z takejto ihriskovej výbavy doma. Pohrať sa tak budú môcť aj tesne pred spaním a aspoň pôjdu do postele kľudné a unavené, čo je plusom hlavne pre vyťaženejších rodičov.
blue-kids-room-idea

Niečo pre mladých športovcov

Izba ponúkajúca priestor na šport môže byť ideálnym miestom pre športovo nadané deti. To, že prídu každý deň domov a budú mať v izbe dostatok športových vnemov môže na nich pôsobiť ako dobrá podpora k disciplinovanému tréningu. Samozrejme, netreba to zas veľmi preháňať a športové naladenie izby treba udržiavať v rovnováhe, aby obyvateľ neostal premotivovaný a postupne neochladla jeho vášeň k športu.

Pre dobrodružne založených

Čo keby ste prekvapili svojho malého námorníka tým, že mu dáte do detskej izby loď? A k tomu ešte namaľujete steny v azúrovo modrom prevedení pripomínajúcom oceán? Dobrodružnosť a sloboda sa často spája práve s plavbou po mori a ako nápad na hru to môže byť skvelé riešenie. Obohaťte ešte steny mapami, dokúpte námornícke oblečenie a plavba sa môže hneď začať.

Zaujímavých inšpirácií pre zariadenie detskej izby je mnoho a mnohé z nich sú skutočne skvelým pomocníkom pre vytvorenie krásneho priestoru pre dieťa. Dôležité však bude dobre si uvedomovať čo dáte dieťaťu do jeho izby, pretože deti sú najviac ovplyvniteľné a farby, doplnky, motívy aj hračky na nich budú podvedome pôsobiť po celý čas obývania priestoru. Vzhľadom na to nezabudnite starostlivo vyberať každý detail, ktorý bude súčasťou ich izby.

357 komentárov

  1. Avito321Ot
  2. TJosephCom
  3. limtorrenyj
  4. limtorrencx
  5. Avito321Ot
  6. Avito321123Ot
  7. AvitoRu3Ot
  8. M88
  9. Anh
1.   dumazahrada.cz
Bývajte ako Severania
Erable_HardMaple_Wave_Bora_4_1-4_O low
Vyberáme spomedzi najobľúbenejších podláh
tvojdom.sk
Výber vhodných farieb pre interiér
Christmas-dining-room--modern--Ideal-Home
Ako na Vianoce vyzdobiť kozub?
úzka a dlhá obývačka
Tipy ako zariadiť úzku a dlhú obývačku
moderná obývačka s knižnicou
Vdýchnite život vašej obývačke
No Preview
Spánok ako pre kráľa
No Preview
Obývačka plná štýlového textilu
No Preview
Doprajte kuchyni nový dych vďaka digestoru
interior-design-the-fresh-look-in-home-decorating-ideas-trust-home-designs-stunning-backsplashes-decoration-kitchen-and-awesome-bright-color-natural
Obklad nad kuchynskou linkou
No Preview
Trendy vodovodné batérie
Vytvorte si úžasnú kuchyňu!
Zariaďujeme kuchyňu
No Preview
S drevom aj do kúpeľne
No Preview
Kúpeľne v pompéznom štýle
Pohrajte sa s farbami a materiálmi.
Ako zariadiť kúpeľňu? Tu je pár tipov!
No Preview
Luxusné kúpeľne pre vašu inšpiráciu – 2. časť
No Preview
Ako vybrať správne osvetlenie do detskej izby
No Preview
Čo s detskou izbou pre dve, tri a viac detí?
kids-room-design1
Ako zariadiť detskú izbu
blue-kids-room-idea
Jedinečné inšpirácie pre zariadenie detskej izby
No Preview
5 krokov k dokonalej spálni
No Preview
Ako si vybrať ten správny matrac?
10743667_4941291225618_242034550_n
Čierno-biela spálňa
cream-calm-bedroom-600x353
Spálne – v jednoduchosti je krása