7 666komentárov

Krb – dominanta obývacej izby

Obývaciu izbu možno nazvať najdôležitejšou miestnosťou v dome, pretože je to zvyčajne prvá miestnosť, ktorú vaši hostia uvidia. Zariadiť obývaciu izbu, kde je umiestnený krb si vyžaduje starostlivé plánovanie.

Dôležitú úlohu zohráva nielen správne umiestnenie nábytku, ale aj ďalších prvkov. Venujte každému prvku náležitú pozornosť a vhodný priestor. Prezrite si naše jednoduché, ale elegantné dizajnové nápady ako navrhnúť perfektnú obývaciu izbu s praskajúcim krbom a vytvoriť tak pekné bývanie.

Klasika

Umiestnenie krbu klasickým spôsobom je to, čo nikdy nevyjde z módy. Ak  neviete ako zakomponovať váš krb do priestoru, stavte na klasiku. Jedným z najlepších nápadov je umiestniť krb ako dominantu, teda centrum pozornosti. Sedaciu súpravu a konferenčný stolík  umiestnite priamo pred krb. Zadovážte si hrubý koberec, ktorý vás príjemne pohladí počas chladných zimných večerov.

mendotahearth

Foto:  mendotahearth.com

Krb a TV

Ak chcete skúsiť niečo iné, umiestnite do obývacej izby TV s plochou obrazovkou priamo nad krb. Namiesto sedacej súpravy si zadovážte pohodlné kreslá a netypický stolík. Týmto spôsobom nie ste nútený sledovať televíziu. Môžete len tak relaxovať a vychutnávať si teplo z krbu.

forwallpaper

Foto: forwallpaper.com

Knižnica

Ak máte veľa kníh, môžete si vytvoriť malú knižnicu priamo v obývacej izbe.  Po bokoch krbu umiestnite police. Môžete použiť rovnakú farbu aká je na krbovej rímse, alebo takú, ktorá vytvorí s krbom farebný kontrast. Priamo z pohovky alebo kresla kedykoľvek jednoducho vytiahnete knihu podľa svojho výberu a môžete sa pustiť do čítania. Je to jednoduché a pritom funkčné riešenie, navyše takto vstavaná knižnica aj skvele vyzerá.

hgtv

Foto: hgtv.com

Pracovňa

Pre všetkých workoholikov, ktorí sa venujú svojej práci aj doma, prinášame výborný nápad. Len preto, že pracujete doma, nemusí ešte znamenať, že prácu nemôžete robiť  vo veľkom štýle. Premeňte priestor okolo krbu vo vašej obývačke na malú domácu kanceláriu umiestnením pracovného stola priamo pred krb. Keď budete pracovať neskoro v noci, praskanie ohňa vám bude robiť spoločnosť. V takomto útulnom prostredí „kancelárie“  sa vám bude oveľa lepšie  pracovať.

Voľný priestor

Ak ponecháte pred krbom voľný priestor stále môže vaša obývacia izba vyzerať pekne. Kľúčom k úspechu je jednoducho nechať tomu priestor. Presuňte svoju pozornosť od krbu, ponechajte prázdny priestor a umiestnite pred ním nádherný orientálny koberec. Pozornosť upútajú aj obrovské vázy s čerstvými kvetmi.  Do priestoru umiestnite čokoľvek, čo upúta záujem a sledujte ako sa zmení centrum pozornosti všetkých, ktorí vás navštívia.

Zdroj: www.buzzle.com

7 666 komentárov