50komentárov

Kúpeľňové trendy (nielen) pre náročných

Keď sa spomenie zariaďovanie kúpeľne, každému sa hneď pripomenie nákup obkladačiek a dlažby, rozmiestňovanie umývadla a sprchového kútu, poprípade klasickej vane. Kúpeľne sa za tie roky stali miestnosťami v domácnosti, ktoré nemenia svoje prvky a zostávajú rovnaké. Aké sú však súčasné trendy, ktoré aj drobnými detailmi zmenia Vašu kúpeľňu na jedinečnú?

Tapety pre všetkých

Kúpeľňové obklady sú tak samozrejmou klasikou, že by málokoho napadlo ju zmeniť. Jedným z mnohých, ale veľmi obľúbených aktuálnych trendov v zariaďovaní kúpeľní v byte je použitie rôznorodých farebných tapiet. Mnoho ľudí sa môže obávať, že by im mohli tapety zvlhnúť, čo však neplatí v prípade, ak sa na tapety použije vhodný lak. Ochranou môže byť aj sklenený panel, ktorý sa umiestni na tapetu a chráni ju nielen pred vlhkom, ale aj poškodením. Vďaka tapetám sa môže Vaša kúpeľňa bez obkladu obliecť do akejkoľvek farby, akéhokoľvek materiálu a získať akýkoľvek nádych.

13050800783_f08a608d10

Photo credit: emily @ go haus go / Foter / CC BY

Nebojte sa dreva

Kúpeľňový nábytok je síce často vyrobený z dreva, ale jeho povrch pokrýva biely, sivý či čierny náter. Prečo nedodať kúpeľni trochu prírodného nádychu použitím nábytku z prírodným dreveným dizajnom? Takáto kúpeľňa Vám každý deň dodá pocit sviežosti ako keby ste sa nachádzali priamo v lese. Nehovoriac o tom, že k takejto hnedej kúpeľni môžete ľahko zladiť svoje uteráky a iné kúpeľňové doplnky.

Všade samé zrkadlá

Do každej kúpeľne patrí zrkadlo. Čo by ste však povedali na to, že je v súčasnosti trendom použiť viac ako jedno? Vďaka mnohým výrobcom môžete nájsť zrkadlá každého druhu a tvaru a tak ich umiestniť kamkoľvek. Medzi novinky v modernom zariadení kúpeľní patria zrkadlá na strop či zrkadlami obložené vane. Táto možnosť je vynikajúca pre všetkých, ktorí majú pocit, že ich kúpeľňa nie je dostatočne veľká.

8201091959_1f0a982199_z

Photo credit: State Library of New South Wales collection / Foter / No known copyright restrictions

Rôzne veľkosti obkladov

Ak ste sa rozhodli vyhnúť kúpeľni bez obkladov, možno pre Vás existuje vhodné riešenie. Výbornou alternatívou obkladačiek klasickej veľkosti sú totiž niekoľko násobne väčšie obklady, ktoré zo sebou prinášajú mnoho výhod. Okrem neobvyklého dizajnu a nádychu luxusu je s nimi menej práce a majú podstatne menej škár. Siahnuť však môžete aj po ich opaku – maličkých obkladoch, ktoré Vám vytvoria mozaiku s vlastným motívom. Oba druhy obkladov môžete ľubovoľne nakombinovať s tými klasickými, čím vznikne Vaše vlastné dielo, ktorým sa budete môcť pýšiť každej návšteve.

Kúpeľná fotogaléria

V každom byte môžeme nájsť zopár fotografií, ktoré patria jej obyvateľom. Aby ste priniesli kúsok z Vašej rodiny aj do kúpeľne, môžete si zvoliť fotorámy, ktoré budú ladiť s jej výbavou a umiestniť ich napríklad nad zrkadlo. Pri umývaní zubov sa tak môžete dívať nielen na svojich najbližších, ale napríklad aj iné na fotografie, ktoré Vám môžu spríjemniť začiatok dňa. Vaša vlastná kúpeľná fotogaléria sa dozaista stane štýlovým doplnkom vo Vašej domácnosti a Vaše bývanie navyše príjemne obohatí.

50 komentárov

  1. 3$#
1.   dumazahrada.cz
Bývajte ako Severania
Erable_HardMaple_Wave_Bora_4_1-4_O low
Vyberáme spomedzi najobľúbenejších podláh
tvojdom.sk
Výber vhodných farieb pre interiér
Christmas-dining-room--modern--Ideal-Home
Ako na Vianoce vyzdobiť kozub?
úzka a dlhá obývačka
Tipy ako zariadiť úzku a dlhú obývačku
moderná obývačka s knižnicou
Vdýchnite život vašej obývačke
No Preview
Spánok ako pre kráľa
No Preview
Obývačka plná štýlového textilu
No Preview
Doprajte kuchyni nový dych vďaka digestoru
interior-design-the-fresh-look-in-home-decorating-ideas-trust-home-designs-stunning-backsplashes-decoration-kitchen-and-awesome-bright-color-natural
Obklad nad kuchynskou linkou
No Preview
Trendy vodovodné batérie
Vytvorte si úžasnú kuchyňu!
Zariaďujeme kuchyňu
No Preview
S drevom aj do kúpeľne
No Preview
Kúpeľne v pompéznom štýle
Pohrajte sa s farbami a materiálmi.
Ako zariadiť kúpeľňu? Tu je pár tipov!
No Preview
Luxusné kúpeľne pre vašu inšpiráciu – 2. časť
No Preview
Ako vybrať správne osvetlenie do detskej izby
No Preview
Čo s detskou izbou pre dve, tri a viac detí?
kids-room-design1
Ako zariadiť detskú izbu
blue-kids-room-idea
Jedinečné inšpirácie pre zariadenie detskej izby
No Preview
5 krokov k dokonalej spálni
No Preview
Ako si vybrať ten správny matrac?
10743667_4941291225618_242034550_n
Čierno-biela spálňa
cream-calm-bedroom-600x353
Spálne – v jednoduchosti je krása