1 610komentárov

Obklad nad kuchynskou linkou

Výber z veľkého množstva kuchynských obkladov môže byť príjemná a vizuálne obohacujúca skúsenosť. Obklady z prírodného kameňa alebo sklo s digitálnou tlačou, ale aj textíliou predstavujú nekonečné možnosti pre dotvorenie celkového dizajnu kuchyne. Ponúkame vám prehliadku najpopulárnejších vzorov, materiálov a farebných kombinácií.

Dlaždice

Zvoliť si môžete klasické keramické dlaždice alebo obklad z prírodného kameňa ako napr. travertín, bridlica, vápenec. Exkluzívny dizajn miestnosti vytvoríte mramorovou zástenou s hladkým lešteným povrchom.

Nerez

Pre profesionálneho kuchára zástena z nerezovej ocele znamená absolútny top spomedzi akéhokoľvek druhu zásten. Je to nehorľavý, hygienicky nezávadný, ľahko čistiaci a vode odolný materiál. V súčasnosti sa zaznamenal rastúci trend po dekoratívnom nereze v prevedení s medeným, cínovým alebo kovovým leskom.

Stainless-steel-backsplash-in-a-warm-toned-kitchen

Foto: www.decoist.com

Sklo

Obklad alebo zástena zo skla je v poslednom období azda najpopulárnejšou voľbou modernej kuchyne. Na trhu je na výber veľké množstvo rôznych kombinácií. Môžete sa rozhodnúť pre sklenené tabule s potlačou fotografie alebo grafiky podľa vašich predstáv. Sklenené obklady sú vyrobené špeciálnou úpravou a preto sú odolnejšie proti teplu, otrasom a úderom.

jjj

Foto: www.sklenenyobklad.cz.

Mozaika

Dizajnovo zaujímavý obklad dosiahnete kombináciou už spomínaných materiálov. Kamenné, nerezové alebo sklenené mozaiky dodajú kuchyni minimalistický vzhľad. Mozaika je atraktívny doplnok, ktorý vytvorí úžasný kontrast.

mozaika

Foto: www.inthralld.com

Drevo

Aj keď drevo nie je veľmi bezpečným materiálom za varnou plochou, použitie drevenej zásteny môže dodať chladnej kuchyni teplejší vzhľad. Pre kuchyne v štýle vidieka je drevená zástena samozrejmosťou. Úžasne vyzerá spolu so zabudovanými otvorenými skrinkami alebo policami.

drevo

Foto: www.brayandscarff.com

Abstraktný dizajn

Umelecký abstraktný obklad je vždy vhodný v moderných alebo luxusných domoch. Avšak nemusíte sa báť, ak aj vy chcete okoreniť vzhľad vašej kuchyne. Záleží na vašej kreativite, citu pre detail a farebné kombinácie.

abstrakt

Foto: www.inthralld.com

Exkluzívny dizajn

Zásteny s ručne vyrobeným farebným sklom alebo obklad z rôznych kovov, ako je oceľ, meď, mosadz a bronz v rôznych prevedeniach a kombinácií materiálov patria k zaujímavým interiérovým doplnkom kuchyne. Výsledkom je jedinečný dizajn, ktorý je absolútnym originálom a zvyčajne je tvorený umelcom na zákazku.

exkluzivny obklad

Foto: www.adrianlitman.com

Zdroj: www.kitchen-design-ideas.org

1 610 komentárov

  1. Avito321Ot
  2. TJosephCom
  3. limtorrenop
  4. limtorrenuk
  5. Avito321Ot