495komentárov

S drevom aj do kúpeľne

Drevo je všeobecne najobľúbenejším interiérovým materiálom a svoju pozíciu si drží už veľmi dlho. Dôvodom takejto vysokej popularity sú jeho perfektné vlastnosti, ktoré sa dajú skvele využiť v každej domácnosti a elegancia, ktorú vnáša do každého príbytku.

Možno aj Vy patríte k hrdým priaznivcom dreva ako materiálu a využívate ho v každej miestnosti. Často sa však nájde jeden priestor, v ktorom účasť dreva chýba a tým je kúpeľňa. Jeho absencia má jednoduchý dôvod a tým je presvedčenie, že voda a výpary sa s drevom nerešpektujú. Avšak súčasní výrobcovia a návrhári k tomuto názoru zaujímajú iný postoj.

Prečo nie ?

Všeobecný názor o dreve v kúpeľni ako zlom riešení zariaďovania interiéru nemusíme považovať za pravdivý. Odborníci na interiéry sa zhodujú, že jeho prítomnosť bude spĺňať vysoké kvalitatívne požiadavky a zaručí aj dlhodobú trvácnosť, no má to jedno ale! Musíte si vybrať doplnky z niektorých špeciálnych drevín, ktoré sú zvyknuté na vlhkosť a zvládnu tieto náročnejšie podmienky.
1.  kupelnovy-manual.sk
Foto : kupelnovy-manual.sk

Vsaďte na exotické dreviny

Ak ste teda naklonení myšlienke využiť drevo aj v kúpeľni, odporúčame Vám vyhľadať výrobcov alebo predajne so sortimentom vyrobeným z exotických drevín. Wengé, jaruba, massarandub, bambus, ipe alebo merbau sú exotické dreviny zvyknuté na tropické podmienky s vysokou vlhkosťou a preto Vám bez problémov vydržia aj v kúpeľni plnej vody.
2. mojdom.zoznam.sk
Foto : mojdom.zoznam.sk

Aj slovenské drevo, ale …

Lacnejšou alternatívou budú určite produkty z klasických slovenských drevín, no ich odolnosť je o niečo menšia. Navyše, aby si zachovali dlhšiu životnosť, potrebujú špeciálnu úpravu. Budete musieť pristúpiť k ochrannému lakovaniu a impregnovanej úprave, ktorá pomôže, no zároveň akoby vzala drevu prirodzenosť.
3. moj.dom.sk
Foto : moj.dom.sk

Drevo ako estetický materiál pôsobí blahodarne na psychiku a s jeho prítomnosťou si dokážete užiť ten pravý relax. Práve preto je dnes v kúpeľniach také žiadané. Dobrou správou je, že v súčasnosti už môžete mať špeciálne drevené doplnky všade, takže smelo s drevom aj do kúpeľne.

495 komentárov

 1. Avito321Ot
 2. Dol77larBump
 3. TJosephCom
 4. limtorrenez
 5. limtorrenpp
 6. Avito321Ot
 7. Avito321123Ot
 8. AvitoRu3Ot
 9. M88
 10. TP
 11. a
 12. a
 13. a
 14. a
 15. a
 16. a
 17. a
 18. a
 19. a