1 140komentárov

Spánok ako pre kráľa

Život ako v kráľovskom paláci? Komfort, pohodlie a luxus? Nostalgia a fantastická predstava alebo reálny zážitok prameniaci z pocitov kráľovských výsad? Svoje by o tom vedeli povedať vlastníci spální s kontinentálnou posteľou.

Občas príde vhod cítiť sa ako kráľ a tento pôžitok si môžeme dopriať aj počas spánku. Nie je to však len tak, najprv si musíme zaobstarať originálne kontinentálne postele, ktoré nám umožnia prežiť tento pôžitok. Poďme sa teda na nich pozrieť trochu bližšie.

Aj pre najnáročnejších

Posteľ, ktorá nesie prívlastok kontinentálna si nezaslúžila „kráľovskú“ hodnosť len tak náhodou. Jej osoh pre zdravý a prospešný spánok je na nezaplatenie. Výrobcovia sa vedome snažia o splnenie anatomických nárokov ľudského tela a tento zámer sa im výborne darí, nakoľko si ich zákazníci pochvaľujú.
rozumdovrecka.sk
Foto : rozumdovrecka.sk

Recept na kvalitný spánok

Základom úspechu vyváženého spánku sa stal tvar a skladba samotnej postele. Na prvý pohľad nám môže pripomínať viacvrstvovú obloženú žemľu, no práve takáto štruktúra má na svedomí kvalitný spánok.

Posteľ začína masívnym dreveným rámom, na ktorý sa uložia dve až tri vrstvy formovaných matracov. Ten spodný je pripevnený k rámu a vyplnený pružinami, nosný alebo stredný sa stará o splynutie vrstiev a na vrchnom máte položené telo. Vrchný matrac nie je povinný, no je rozumné vybrať si posteľ aj s ním, pretože ešte viac predĺži životnosť a zlepší spánok.
diva
Foto : diva.aktuality.sk

Už nielen v hoteloch

Umiestnenie kontinentálnej postele v hotelových apartmánoch je stále bežným javom. Ešte donedávna to bolo horšie so súkromnými domácnosťami. Vzhľadom na ich cenu a slabšiu dostupnosť pre bežnú verejnosť sa stávali doplnkom prepychových rezidencií. Dnes je však situácia iná a tieto postele sú častou súčasťou príbytkov, najmä v USA a západnej Európe.
reality.inspiracie.etrend.sk
Foto : reality.inspiracie.etrend.sk

Špeciálne kontinentálne postele sú právom považované za jedny z najkomfortnejších postelí súčasnej doby. Pohodlie, dizajn a zároveň zdraviu prospešný anatomický úžitok radí tieto spálňové skvosty na prvé miesta interiérových rebríčkov. Skúsite spánok kráľov na vlastnej koži?

1 140 komentárov

 1. RalphCex
 2. Felipebox
 3. MatthewKar
 4. MatthewKar
 5. MatthewKar
 6. MatthewKar
 7. Avito321Ot
 8. TJosephCom
 9. Dol77larBump
 10. limtorrenau
 11. limtorrenvl
 12. Avito321Ot
 13. Avito321123Ot
 14. AvitoRu3Ot
 15. Corpow47
 16. Harveyurift
 17. Harveyurift
 18. Harveyurift
 19. Harveyurift
 20. Harveyurift
 21. Harveyurift
 22. Harveyurift
 23. Harveyurift
 24. Harveyurift
 25. Harveyurift
 26. Harveyurift
 27. Harveyurift
 28. ins