755komentárov

Trendy vodovodné batérie

Používame ich vždy vtedy, keď potrebujeme variť, umyť riad, či si vychutnať dúšok chladnej vody v teplom letnom období. Reč je o vodovodných batériách, familiárne nazývaných aj kohútiky, ktoré zdobia bez výnimky každú kuchynskú linku. Umiestnené nad drezom čakajú na svoj čas a keď príde – pustia zo seba podľa potreby studenú alebo teplú vodu,. Nie je však batéria ako batéria a za ten čas prešiel aj ich vývoj rôznymi zmenami. Aké sú trendy v tejto oblasti?

Klasické batérie

Nie vždy dizajn určuje komfort používania tak, ako je to v prípade batérií. Od Vášho výberu bude závisieť nielen dizajn Vašej kuchyne, ale aj samotná pohodlnosť pri práci s ňou. Prvou kategóriou sú klasické batérie známe najmä pre staršie vekové skupiny, pri ktorých sa na batérii nachádzajú dva samostatné kohútiky, každý pre inú teplotu vody. Tento dizajn batérií je však používaný čoraz menej a to nielen z dôvodu neestetickosti, ale tiež pre vyššiu spotrebu vody, ako majú modernejšie vodovodné batérie.

48767596_fe734fcb5c
Photo credit: Shaylor / Foter / CC BY-ND

Pákové batérie

Do druhej kategórie patria už známe pákové batérie, ktoré sú praktickejšie a umožňujú v kuchyni citlivejšie nastaviť prúd či teplotu vody. Pomocou takejto batérie je možné regulovať pretekajúcu vodu a jemne zvyšovať či znižovať teplotu jednoduchými pohybmi páky do strany.

2336303208_6a9a5a3ab7
Photo credit: j l t / Foter / CC BY-NC-SA

Bezdotykové batérie

Treťou, modernejšou skupinou sú bezdotykové batérie. Tieto druhy batérií vysielajú lúč, ktorý po prerušení spustí prietok vody. Ten môže byť nastavený na ľubovoľnú teplotu a tlak, pričom takéto riešenie umožňuje púšťať vodu napríklad aj so špinavými rukami.

Termostatické batérie

Štvrtá skupina vodovodných batérií sú takzvané termostatické batérie. Využívajú sa v kuchyni aj v kúpeľni a sú tvorené dvoma prívodmi vody, kohútikom a nastavovačom teploty. Pomocou neho si môžete vopred určiť, akú ustálenú teplotu vody si prajete a nemusíte sa obávať, že by sa táto teplota počas používania nechtiac zmenila. Tieto trendy vodovodné batérie sa vyznačujú veľkou úsporou, keďže nie je nutné čakať, kým začne „poriadne“ tiecť teplá voda a tiež pri nich neprichádza k zbytočnému odkvapkávaniu. Samozrejmosťou pri týchto batériách je bezpečnostná poistka, ktorá zabraňuje k obareniu Vašich ratolestí v prípade, ak sa nenachádzate v ich blízkosti. Drahšie termostatické batérie majú navyše aj dotykový displej, pomocou ktorého ešte jednoduchšie nastavíte také správanie vody, aké Vám aktuálne vyhovuje.

Siahnite po filtroch

Vedeli ste, že kvalitu Vašej pitnej vody si môžete určiť aj Vy sami? V obchodoch s kúpeľnou a kuchynskou technikou si môžete zadovážiť špeciálny filter, ktorý sa nainštaluje priamo pod Váš drez v kuchyni. Takáto vymoženosť Vám čistí vodu, odstraňuje kovy a prímesy či dokonca znižuje celkovú tvrdosť Vašej vody. Ak si k tomuto filtru navyše zadovážite aj takzvaný perlátor, ktorý Vám umožní vytvárať bublinky vo vode, môžete si doma sami pripravovať zdravú vodu bez nutnosti nakupovať balené minerálky.

8357767596_767e92569b
Photo credit: mealmakeovermoms / Foter / CC BY-ND

 

755 komentárov

 1. Avito321Ot
 2. TJosephCom
 3. limtorrenqy
 4. limtorrenir
 5. Avito321Ot
 6. Avito321123Ot
 7. AvitoRu3Ot
 8. a
 9. QR
 10. a
 11. a
 12. DOG
 13. Mei
 14. a