949komentárov

Výber vhodných farieb pre interiér

Priestory nášho bývania a ich kompletné zariadenie tvoria nedeliteľnú súčasť každého dňa, preto by sme mali byť maximálne obozretní už na začiatku osídľovania nového príbytku. Nové poznatky o rozličných metódach ako si spríjemňovať prostredie prídu určite vhod, obzvlášť keď ide o vytváranie atmosféry bývania.

V každej miestnosti, v ktorej sa momentálne nachádzame a trávime čas, môžeme cítiť určitú atmosféru. Tú vytvára rozloženie nábytku, orientácia danej miestnosti, použité materiály a farebné zladenie. Všetky prvky sa dopĺňajú, ale najvýraznejšie nás ovplyvňujú práve farby. Každá z nich má isté vibrácie, ktoré majú podiel na našom emocionálnom rozpoložení, povzbudzujú alebo tlmia koncentráciu, ovplyvňujú apetít a celkovo pôsobia na biorytmus.
casprezeny.azet.sk

Podľa čoho vyberať farby

Ak plánujete akúkoľvek zmenu v zladení farieb doma, skúste dbať o ten najideálnejší výber kontrastov, pretože zvolené odtiene sa stanú súčasťou každodenného života a budú sprevádzať Vaše kroky. Pri výbere treba hlavne zohľadniť typ izby, vekové zaradenie obyvateľov a spojiť ho s vyžarovaním konkrétneho odtieňa.

Viac farieb naraz?

Pre všetkých milovníkov pestrosti a rôznorodých kontrastov existuje možnosť splývajúceho sfarbenia, ktoré pozostáva z použitia viacerých odlišných farieb súčasne. Tri-štyri farby súčasne postačia, aby sa predišlo prekombinovaniu. Aj tu platí, že menej je niekedy viac a prehnaná kombinácia spôsobuje vojnu farieb so psychologickým vplyvom na obyvateľov.
lepsiebyvanie.centrum

Každý má nejaké obľúbené farby, ku ktorým ho lákajú isté sympatie. Podľa toho sa treba pri ich výbere aj riadiť. Jedna farba by mala byť dominujúca a udávať základný tón celého spektra. Túto líniu možno dodatočne dopĺňať ďalšími prvkami. Nakoniec treba myslieť na celkové sfarbenie bytu, čo znamená premyslieť kompletné zladenie odtieňov vo všetkých miestnostiach, aby ste si v príbytku vytvorili úplnú harmóniu podporujúcu rodinnú pohodu.

Foto:
casprezeny.azet.sk
lepsiebyvanie.centrum.sk

949 komentárov

 1. RalphCex
 2. MatthewKar
 3. GeraldDem
 4. Felipebox
 5. GeraldDem
 6. GeraldDem
 7. Avito321Ot
 8. PolyaSeexy
 9. TJosephCom
 10. limtorrenyk
 11. limtorrenpe
 12. Avito321Ot
 13. Avito321123Ot
 14. AvitoRu3Ot
 15. tolikkk
 16. tolikkk
 17. tolikkk
 18. tolikkk
 19. tolikkk
 20. tolikkk
 21. tolikkk
 22. tolikkk
 23. tolikkk
 24. tolikkk
 25. tolikkk
 26. tolikkk
 27. tolikkk
 28. tolikkk
 29. tolikkk