172komentárov

Žijeme ekologicky – nábytok a doplnky z paliet

Možno ste v poslednom období zachytili správy o novom type dreveného nábytku. Samozrejme, veď nábytok je väčšinou z dreva, ale tento nie je z klasického dreva. Na mysli máme nábytok z paliet. Ide o nový trend, ktorý sa snaží o ekologický prístup a zažíva veľký boom po celom svete. Netradičný nábytok môže príjemne spestriť interiér aj exteriér Vášho domova. Na nasledujúcich riadkoch nájdete pár typov, ako môžete aj Vy využiť palety vo svoj prospech.

Postele, ale aj stolíky

Palety sa v našom podvedomí spájajú vo väčšine prípadov s prepravou tovaru. Avšak, môžu mať aj úplne iné využitie. Môžu sa stať originálnym materiálom, ktorý dodá Vášmu bývaniu nevídanú krásu. Stanú sa doplnkom, ktorý Váš domov nie len oživí, ale dodá mu nádych niečoho netradičného, ničoho, čo sa vymyká bežným konvenciám. Na internete, v časopisoch ale možno aj od známych ste sa mohli dopočuť, že palety sa využívajú na zmontovanie stolíkov, postelí ale aj na výrobu záhradného nábytku. Možno sa budete čudovať, ale niektoré kúsky sú skutočne dych vyrážajúce a navyše, pokiaľ ste trošku zruční, môžete si takýto nábytok poskladať aj doma.

Komoda

Túžite po originálnej komode, ktorá sa bude vynímať vo Vašej spálni alebo obývačke a zároveň pritiahne pohľady všetkých návštev? Skúste staviť na originálnu komodu z paliet. Potrebujete k tomu iba pár paliet, lak, brúsku a šikovné ruky. Tato komoda môže byť bez predných dvierok. Do jednotlivých poličiek si môžete uložiť košíky a do nich všetky drobnosti, ktoré potrebujete uskladniť.

Originálne poličky

Pozná to asi každý z nás, v domácnosti nikdy nie je dosť miesta a vždy je potrebná nejaká polička navyše. Drevené palety Vám ponúkajú možnosť, ako oživiť svoj byt alebo dom netradičnou poličkou, na ktorú môžete uložiť rôzne maličkosti od fotografií až po knihy. Zaujímavú obmenu predstavuje vinotéka, ktorá je zavesená tiež na stene. Kreativite sa medze nekladú a závisí len na Vašej fantázii, čo všetko vymyslíte.

Dnes sme Vám priniesli iba pár tipov, ako môžete využiť staré, nepotrebné palety. Na internete však môžete nájsť ešte množstvo ďalších inšpirácií ako aj návodov, ako si nábytok môžete zhotoviť doma. Pokiaľ sa tak rozhodnete, budete mať dobrý pocit zo svojej práce a môžete byť pyšní, že ste niečo také zvládli aj sami.

Foto: zdroj: jenprozeny.cz,  living.czx x1 x2 x3 x4

172 komentárov

 1. dlp
 2. rnz
 3. Avito321Ot
 4. TJosephCom
 5. limtorrenyp
 6. limtorrengs
 7. Avito321Ot
 8. Avito321123Ot
 9. AvitoRu3Ot
 10. skx
1.  dumazahrada.cz
Bývajte ako Severania
Erable_HardMaple_Wave_Bora_4_1-4_O low
Vyberáme spomedzi najobľúbenejších podláh
tvojdom.sk
Výber vhodných farieb pre interiér
Christmas-dining-room--modern--Ideal-Home
Ako na Vianoce vyzdobiť kozub?
úzka a dlhá obývačka
Tipy ako zariadiť úzku a dlhú obývačku
moderná obývačka s knižnicou
Vdýchnite život vašej obývačke
No Preview
Spánok ako pre kráľa
No Preview
Obývačka plná štýlového textilu
No Preview
Doprajte kuchyni nový dych vďaka digestoru
interior-design-the-fresh-look-in-home-decorating-ideas-trust-home-designs-stunning-backsplashes-decoration-kitchen-and-awesome-bright-color-natural
Obklad nad kuchynskou linkou
No Preview
Trendy vodovodné batérie
Vytvorte si úžasnú kuchyňu!
Zariaďujeme kuchyňu
No Preview
S drevom aj do kúpeľne
No Preview
Kúpeľne v pompéznom štýle
Pohrajte sa s farbami a materiálmi.
Ako zariadiť kúpeľňu? Tu je pár tipov!
No Preview
Luxusné kúpeľne pre vašu inšpiráciu – 2. časť
No Preview
Ako vybrať správne osvetlenie do detskej izby
No Preview
Čo s detskou izbou pre dve, tri a viac detí?
kids-room-design1
Ako zariadiť detskú izbu
blue-kids-room-idea
Jedinečné inšpirácie pre zariadenie detskej izby
No Preview
5 krokov k dokonalej spálni
No Preview
Ako si vybrať ten správny matrac?
10743667_4941291225618_242034550_n
Čierno-biela spálňa
cream-calm-bedroom-600x353
Spálne – v jednoduchosti je krása