4 622komentárov

Žijeme ekologicky – nábytok a doplnky z paliet

Možno ste v poslednom období zachytili správy o novom type dreveného nábytku. Samozrejme, veď nábytok je väčšinou z dreva, ale tento nie je z klasického dreva. Na mysli máme nábytok z paliet. Ide o nový trend, ktorý sa snaží o ekologický prístup a zažíva veľký boom po celom svete. Netradičný nábytok môže príjemne spestriť interiér aj exteriér Vášho domova. Na nasledujúcich riadkoch nájdete pár typov, ako môžete aj Vy využiť palety vo svoj prospech.

Postele, ale aj stolíky

Palety sa v našom podvedomí spájajú vo väčšine prípadov s prepravou tovaru. Avšak, môžu mať aj úplne iné využitie. Môžu sa stať originálnym materiálom, ktorý dodá Vášmu bývaniu nevídanú krásu. Stanú sa doplnkom, ktorý Váš domov nie len oživí, ale dodá mu nádych niečoho netradičného, ničoho, čo sa vymyká bežným konvenciám. Na internete, v časopisoch ale možno aj od známych ste sa mohli dopočuť, že palety sa využívajú na zmontovanie stolíkov, postelí ale aj na výrobu záhradného nábytku. Možno sa budete čudovať, ale niektoré kúsky sú skutočne dych vyrážajúce a navyše, pokiaľ ste trošku zruční, môžete si takýto nábytok poskladať aj doma.

Komoda

Túžite po originálnej komode, ktorá sa bude vynímať vo Vašej spálni alebo obývačke a zároveň pritiahne pohľady všetkých návštev? Skúste staviť na originálnu komodu z paliet. Potrebujete k tomu iba pár paliet, lak, brúsku a šikovné ruky. Tato komoda môže byť bez predných dvierok. Do jednotlivých poličiek si môžete uložiť košíky a do nich všetky drobnosti, ktoré potrebujete uskladniť.

Originálne poličky

Pozná to asi každý z nás, v domácnosti nikdy nie je dosť miesta a vždy je potrebná nejaká polička navyše. Drevené palety Vám ponúkajú možnosť, ako oživiť svoj byt alebo dom netradičnou poličkou, na ktorú môžete uložiť rôzne maličkosti od fotografií až po knihy. Zaujímavú obmenu predstavuje vinotéka, ktorá je zavesená tiež na stene. Kreativite sa medze nekladú a závisí len na Vašej fantázii, čo všetko vymyslíte.

Dnes sme Vám priniesli iba pár tipov, ako môžete využiť staré, nepotrebné palety. Na internete však môžete nájsť ešte množstvo ďalších inšpirácií ako aj návodov, ako si nábytok môžete zhotoviť doma. Pokiaľ sa tak rozhodnete, budete mať dobrý pocit zo svojej práce a môžete byť pyšní, že ste niečo také zvládli aj sami.

Foto: zdroj: jenprozeny.cz,  living.czx x1 x2 x3 x4

4 622 komentárov

 1. dlp
 2. rnz
 3. Avito321Ot
 4. TJosephCom
 5. limtorrenyp
 6. limtorrengs
 7. Avito321Ot
 8. Avito321123Ot
 9. AvitoRu3Ot
 10. skx
 11. hve
 12. Kia
 13. cat
 14. url
 15. a
 16. xyz
 17. gta